Bziuki w Koprzywnicy

Koprzywnica. Województwo świętokrzyskie. Jedyna w Polsce ,odbywająca się w sobotę,procesja rezurekcyjna,której drogę  oświetlają  bziukający strażacy. Bziukający czyli wydmuchujących z usta fontanny płonącej nafty.

A TU Wielkanocny Taraban w Iwaniskach

fot.Michał Walczak

© 2012, Michal Walczak /fotoreporter.info.pl. All rights reserved./Wszelkie prawa zastrzezone

Views All Time
2049
Views Today
1
{lang: 'pl'}

Related Posts/Podobne posty:

Michał W.

Fotoreporter. Pracowałem m.in. dla Polskiej Agencji Prasowej , Rzeczpospolitej oraz agencji FotoRzepa. Moje zdjęcia można znaleźć m.in. w "Rzeczpospolitej", "Uważam Rze" ,"Życiu Warszawy", "Newsweeku" , "Polityce", "Niedzieli","Forbsie" ,"Przeglądzie Sportowym" i wielu innych wydawnictwach. Wszelkie zdjęcia na www.fotoreporter.info.pl są chronione prawem autorskim.

5 thoughts on “Bziuki w Koprzywnicy

 • 2012/04/08 at 17:39
  Permalink

  W Sandomierzu w kościele św. Jakuba rezurekcja również odbywa się w sobotę. I nie sądzę, że to jedyne dwa kościoły w kraju, gdzie tak to właśnie wygląda. Inna sprawa, że sam zwyczaj bziukania jest na pewno oryginalną i niepowtarzalną koprzywnicką tradycją, ale przecież „bziuki” to nie to samo co „rezurekcja” 🙂

 • 2012/04/08 at 17:50
  Permalink

  Dokładnie mówiąc jest to msza rezurekcyjna, po której odbywa się procesja. tradycja bziuków jest związana z procesją rezurekcyjną i myślę,że nie ma sensu tych dwóch wydarzeń rozdzielać.

 • 2012/04/08 at 18:18
  Permalink

  Teraz opis brzmi znaczniej lepiej. Jedyna sobotnia rezurekcja z bziukami – tak jest 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *